Qeveria KURTI me autoritarja qe ka pasur Kosova, vetem per nje fjal shkarkoj ministrin!

Kryeministri i Kosoves z.Albin Kurti sonte ne nje press konferenc tregoj se arsye per shkarkimin e ministrit te brendshem z.Agim Veliu ishte deklarata e tije e dhene mbrem per televizioni Klan Kosova ku pat thene se

” Eshte per te vendosur gjendjen e jashte zakonshme ne Kosove”

Pas kesaj deklarate Kryeministri Kurti pat vlersuar se ministri i brendshem ka bere nje tradheti kombetare duke dalur me qendrim te kunder me kryeministrin e vendit dhe kjo sipas Kurtit eshte e denueshme dhe tradhti e dyfisht se pasi ka tradhtuar qeverin z.Veliu ka bere edhe tradhti kombtare.

Vlen te thuhet se ne asnje qeveri demokratikte ministri nuk ka ndodhur te shkarkohet vetem qe ka pasur nje deklarat dhe ka shprehur mendimin e tij , i cili nuk ka qen i njejt me te kryeministri. Dhe kjo le te kuptohet se Kurti eshte kryeministri me autoritar qe ka pasur Kosova ne keto 12 vite shtet i pavarur dhe duke len te kuptohet se cdo kush qe nuk do pajtohet me kryeministrin do ket fundin e njejt.

Related posts

Haziri thumbon Abazin: Oportunistët politikë, po mundohen të mbulojnë veten nën çadren e Albin Kurtit

admin

34 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, shkon në 712 numri i të prekurve

admin

Krasniqi: Kurti nuk e largoi taksën kur kërkoi SHBA, po e largon kur po i tronditet karriga e pushtetit

admin

Haradinaj: AAK mbështet krijimin e qeverisë së re pa qenë pjesë e saj

admin

AAK del fuqishëm kundër Borrellit: Ideja e ndryshimit të kufijve e dëmshme për paqen dhe stabilitetin e rajonit

admin

42 të infektuar me koronavirus, si duket gjendja në Shqipëri

admin