Edhe 7 raste të reja me koronavirus, shkon në 42 numri i të infektuarve

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes një statusi në fejsbuk ka bërë të ditur se kemi edhe 7 të prekur të tjerë me koronavirus në vend. Sipas ministrit Filipçe nga 38 të testuar për koronavirus, kanë dalë pozitivë 7 persona, 3 nga Dibra dhe 4 nga Shkupi. Të gjithë ndodhen në gjendje stabile, përveç dy rasteve me pneumoni të moderuar.
“Deri më tani, janë regjistruar gjithsej 11 raste të reja me koronavirusi. Numri i personave të infektuar me virus në vend deri në orën 21:00 është 42 raste. Gjendja e të gjithë pacientëve është e qëndrueshme. Dy nga pacientët kanë pneumoni të moderuar” – shkruan Filpçe.
Aktualisht janë duke u testuar edhe 22 persona të tjerë, rezultate që pritet të dalin gjatë ditës së nesërme.

Related posts

Komisioni i Sëmundjeve Infektive vendos nesër për masat e reja

admin

Kalimet kufitare hapen prej sot, nga e hëna edhe hotelet

admin

Spasovski u bën apel qytetarëve të cilët janë jashtë shtetit të mos kthehen tani

admin

Grubi priti ambasadorin e ri të Francës Bomgartner: Sakrificat e vendit tonë meritojnë shpërblim nga Brukseli

admin

13 prilli, ditë jopune për qytetarët e besimit katolik

admin

Ohri dhe Struga janë larg nga pritja e pushuesve

admin