A duhet të lëvizin qyetarët lirshëm pas gjendjes së jashtëzakonshme, përgjigjet Talat Xhaferri në Click Plus

sh kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, në një linjë të drejtëpërdrejtë në Click Plus, ka folur për shpalljen e gjendjes së krizës dhe lirinë e lëvizjes së qytetarëve në këto kushte.

Xhaferi ka thënë se qytetarët duhet t’i rrespektojnë masat e autoriteteve dhe se gjithësecili të mendoj së pari për vetveten, familjen dhe shoqërinë.

Xhaferi u ka uruar shërim të gjithë të prekurve duke veçuar mjekët nga Dibra.

Related posts

72 raste të reja sot me Kovid-19, shkon në 555 numri i përgjithshëm

admin

Trashanovski: Bojkoti i VMRO-së, thellon krizën politike

admin

Ushtria gjemane e gatshme për të ndihmuar në parandalimin e koronavirusit

admin

Maqedonia e Veriut shteti i vetëm me masa rigoroze gjatë hyrjes në vend

admin

Dalin pozitiv edhe 6 persona tjerë, shkon në 76 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

admin

Ali Ahmeti: NATO përfundimisht u bë!

admin