UEFA cakton data të reja për finalet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës

UEFA ka vendosur që të zhvendos Euro 2020 në vitin 2021 dhe kjo ka liruar hapësirën në muajin qershor për Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës që të përfundojnë me normalitet.

UEFA beson që është bërë përparim i mjaftueshëm në lidhje me kontrollin e shpërthimit të coronavirusit.

Në një takim video-konferencë të mbajtur të martën, drejtuesit vendosën që finalja e Ligës së Kampionëve të zhvillohej në 27 qershor, ndërsa ajo e Ligës së Evropës tri ditë më herët me 24 qershor, shkruan Marca.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të mbahet në Stamboll, siç ishte planifikuar fillimisht.

Datat e mëparshme ishin më 30 maj për finalen e Ligës së Kampionëve dhe 27 maj finalen e Ligës së Evropës.

Shfaqja e coronavirusit ka bërë që shumë evente të shtyhen. /Telegrafi/  

Related posts

Van Dijk: Do të fitojmë titullin edhe pa praninë e tifozëve, triumfi shkon për ta

admin

Seria A, mund të nis me stërvitje më 4 maj

admin

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

Napoli: Le të jetë forca me ty Elmas!

admin

FC Shkupi në telashe, lëndohet sërisht portieri Aleksovski

admin

Klubet e Serie A janë kundër idesë që Liga e Kampionëve të zhvillohet në fundjavë për tu mbyllur edicioni

admin