Ali Ahmeti: NATO përfundimisht u bë!

NATO përfundimisht u bë!

Urime të dashur qytetarë. Ky angazhim i joni i gjatë dhe përplotë përpjekje të pandara sot u rrumbullakësua në Spanjë me ratifikimin e fundit të protokolit për anëtarësim.

Në asnjë çast nuk u ndamë nga qëllimi ynë dhe asnjëherë nuk u lëkundëm nga ky përcaktim i të gjithë neve.

Edhe kur të gjithë dyshuan, edhe kur të gjithë ngrenë dorë nga ky rrugëtim, ne me këmbëngulje vijuam drejtimin euroatlantik të këtij vendi, ia vlejti dhe ia dolëm.

Ju faleminderoj shumë për gjithë mbështetjen ndër këto vite, ndoshta ishte proces i ngadaltë, por me guxim dhe përcaktim të palëkundur, arritëm një të ardhme të sigurt.

Rradhën e ka Bashkimi Evropian. Datë tani!” – thotë Ahmeti

Related posts

26 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, një pacient ka humbur jetën

admin

Ora policore, kërkohet dënim me nga 2 000 euro për 8 persona nga Shkupi

admin

Nuk respektojnë orën policore, arrestohen 102 persona

admin

Spasovski: Qytetarët të instalojnë aplikacionin “Stop Korona”

admin

Komisioni i Sëmundjeve Infektive vendos nesër për masat e reja

admin

Qyteti i Shkupit i dhuroi 3.000 maska Ministrisë së Shëndetësisë

admin