Visar Musliu me porosi: Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët

Futbollisti shqiptar i Reprezentacionit të Maqedonisë, Visar Musliu, futbollist i Moll Vidi-t, i është bashkëngjitur kampanjës tashmë me përmasa globale, kundër korona virusit  “Stay Home”.

Musliu në dy gjuhë, shqip dhe maqedonisht ka porositur të gjithë qytetarët e vendit që të qëndrojnë pranë familjarëve. Musliu ka thënë përgjegjësia është e të gjithve dhe se duke qëndruar së bashku do ta mundim virusin.

“Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët. Ta mundim së bashku virusin”, ka shkruar Musliu.

Kësaj kampanje përpos Musliu i janë bashkëngjitur edhe shum futbollist tjerë, duke filluar nga Enis Bardhi, Ferhan Hasani, Jani Atanasov, Viktor Angellov dhe disa futbollist të tjerë të Maqedonisë.

Related posts

Pandemia e Koronavirusit, si u gjunjëzua bota e sportit

admin

UEFA ka mohuar se më 3 gusht mbyllet Liga e Kampionëve

admin

La Liga cakton datat e para të vazhdimit të sezonit

admin

Spadafora: Seria A, duhet të rinisë dhe përfundojë i plotë

admin

Fondi Saudit paguan 300 mln paund për Njukasëllin

admin

Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

admin