Ulje drastike e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) publikoi çmimet e reja të derivateve të naftës të cilat do të hyjnë në fuqi nga mesnata. Zbritje rekorde për 7.5 denarë të çmimeve të benzinës BS Super 95 dhe BS Super 98, derisa dizeli ulet për 6 denarë.

Sipas vendimit të ri, një litër Eurosuper do të shitet për 54.5 denarë, Eurosuper 98 për 56.5 denarë, ndërsa dizeli për 48.5 denarë.

Related posts

Georgieva: Parashikimet ekonomike do të jenë edhe më keq

admin

Investimet kapitale dhe rezultatet

admin

Lagarde: Ne kemi kaluar më të keqen nga pandemia COVID-19, rimëkëmbja ekonomike do të jetë e pabarabartë

admin

Drejtori i Ford jep një mesazh për lidershipin në kohë krize

admin

Disa lloje biznesi që mund t’i zhvilloni pas orarit të punës

admin

Thënie të bukura nga Zvicra

admin