Spitali i Tetoves eshte i pergatitur teresisht thot drejtori Besimi

Ditëve të fundit në opinion është shtruar pyetja se a janë spitalet tona të përgatitura me mjete të nevojshme për një virus të tillë, Florin Besimi, drejtori i Spitalit të Tetovës  tha per portalb.mk që ky spital është tërësisht i përgatitur dhe posedon aparate respiratore.

“Spitali i Tetovës është i përgatitur tërësisht, ne posedojmë aparate respiratore dhe vazhdimisht bëjmë thirrje deri te njerëzit të mos bëjnë panik dhe të i respektojnë masat të cilat mund të parandalojnë virusin Korona” tha Florin Besimi, drejtor i Spitalit të Tetovës.

Related posts

Enden rrugëve të botës, paratë po ju harxhohen, presin që MPJ të bëjë diçka për t’i kthyer në vendlindje

admin

Shërohen 42 pacient me koronavirus në vendin tonë

admin

Bajraktar: Nuk ka vendim për pushim kolektiv, për këtë vendos Shtabi i Krizës

admin

Rreth 2.300 qytetarë pritet që të kthehen në Maqedoni

admin

​Dita Botërore e Lirisë së Shtypit, Filipçe falënderon mediumet

admin

Mjekët: Moti i ngrohtë s’na shpëton nga pandemia

admin