‘Rritja e çmimeve’, ministri i ekonomisë inspekton marketet (VIDEO)

Nga dikasteri i ekonomisë njoftojnë se do të shfrytëzojnë nenin 29 dhe 30 të Ligjit për Tregti në mënyrë që të ndalojnë çdo përpjekje të mundshme për rritje të çmimeve të produkteve bazë.

“Ne kujdesemi!

Së bashku me inspektorët e Inspektoratit të Tregut, sonte ndoqën nga afër veprimtarinë e marketeve në vendin tonë, në shërbim të qytetarëve.

NUK KA NEVOJË PËR PANIK!

Ministria e Ekonomisë do të shfrytëzojë nenin 29 dhe 30 të Ligjit për Tregti në mënyrë që të ndalojë çdo përpjekje të mundshme të padrejtë për rritje të çmimeve në produktet bazë!
KUJDES PO, PANIK JO!”, thonë nga Ministria e Ekonomisë.

Related posts

Mickoski: Zaev dhe BDI i mundësuan biznesmenit DAKA të ndërtojë në Tetovë banesa në vlerë prej 200 milion euro

admin

Filipçe: Nga fillimi i pandemisë janë kryer 3 518 teste, 329 pozitivë

admin

Kërçovë, gjashtë persona nuk e kanë respektuar orën policore

admin

Sheqerinska: Ushtria do të sigurojë institucionet vitale shtetërore

admin

Në Tetovë dhe Gostivar ka ulje të lëvizjes së qytetarëve

admin

Duka: Qytetarët dhe shërbimet i respektojnë rekomandimet, të mos krijohet panik dhe frikë

admin