Nesër pritet të anulohen zgjedhjet në Maqedoni

Kabineti i kryetarit Stevo Pendarovski për AIM vërtetoi se kreu i shtetit, nesër në Vila Vodno do t’i presë në takim liderët e partive kuvendare LSDM, OBRM-PDUKM, BDI, PDSH, Lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Kryetari Pendarovski nesër thërret takim liderësh për të diskutuar mundësinë e anulimin të zgjedhjeve kuvendare të caktuara më 12 prill, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga kabinet i Pendarovskit theksojnë se në takim do të marrin pjesë edhe kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe kryetari i Qeverisë, Oliver Spasvoski.

Data e zgjedhjeve ishte marrëveshje e partive politike e arritur në takimin të cilin Pendarovski e organizoi në tetor të vitit të kaluar pas mbajtjes të Samitit të Këshillit Evropian./Telegrafi/

Related posts

I vjen keq por nuk kërkon falje për 27 prillin! Taravari shpreson që Mickoski të kërkojë falje në emër të partisë

admin

Filpçe: Gjendja nëpër spitale është e përballueshme

admin

Qeveria i kërkon FMN-së analizë për koston e krizës

admin

BDl: Qasje e ulët dhe johumane e aleancës Gashi – Sela ndaj ‘kujdesemi për CoVid19’

admin

Persona në uniformë policore: “Nëse iu shohë pas orës 9, shkop dhe 10 vjet robëri”

admin

Filipçe: Partitë të respektojnë të gjitha protokollet dhe masat gjatë fushatës

admin