Gostivar, 18 persona ndodhen në vetizolim

Në Komunën e Gostivarit 18 persona që kanë udhëtuar nga vendet ku ka coronavirus ndodhen në vetizolim.

Nga policia vërtetojnë se tre personat janë nën mbikëqyrje dhe kanë vendim nga autoritetet shëndetësore që të jenë në vetizolim, ndërsa 15 të tjerë kanë rekomandim të respektojnë masat parandaluese, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kryetari i Komunës së Gostiavrit, Arben Taravari në konferencën e sotme për shtyp tha se nga shtabi i krizës është njoftuar se në Komunën e Gostivarit ka disa persona që janë nën kontroll. Ata kanë u udhëtuar nga Italia, Spanja dhe Gjermania.

“Ata janë paralajmëruar që të rrinë në shtëpi. Sipas asaj që m’u tha mua, ata janë nën kontroll të plotë nga policia dhe institucionet përkatëse. Ju bëj apel që t’i respektojnë masat, për shkak se në këtë mënyrë do të ndihmojmë në tejkalimin e gjendjes”, tha Taravari duke shtuar se nuk ka nevojë për panik./Telegrafi/

Related posts

Shqyrtohet rritja e akcizës së derivateve të naftës

admin

Xhemaili: Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme, nuk duhet të merret si shqetësim!

admin

Deri në ora 18 të paraqiten të gjithë qytetarët që duan të kthehen në vend

admin

Shënohet edhe viktima e tretë nga Koronavirusi në Maqedoni, vdes gruaja që ishte në respirator

admin

ASH pershendet vetem denimin ndaj shqiptareve ndersa nuk permend fare funksionarin e VMRO

admin

Përfunduan karantinën 160 persona, nesër tjetër fluturim nga Londra

admin