5 persona të tjerë me koronavirus në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, bëri të ditur se kemi 5 raste te reja me koronavirus. Bëhet fjalë për 2 meshkuj dhe 3 femra. Ndërsa nesër në mëngjes do të testohen edhe 7 persona të tjerë. Për tre persona testimet kanë dalë negativë.

Sot kemi 5 raste të reja pozitive, dhe dy pacientë të tjerë që janë diagnostikuar në një laborator tjetër dhe që do të duhet të konfirmohen nesër në laboratorin tonë të Shëndetit publik- tha Filipçe.

Related posts

Nuk respektuan orën policore, arrestohen 5 persona nga Tetova dhe dy nga Gostivari

admin

Kumanovë, Shtabi i Krizës diskuton masat e reja

admin

Mustafa-Lajçak: Dialogu me Serbinë të fillojë shpejt dhe të rezultojë me njohje reciproke

admin

Opozita shqiptare: Gjendja e Shtëpisë së Alfabetit është dëshmia më e mirë e keqqeversisjes së BDI-së

admin

Transporti publik ndalohet nga ora 21 deri në 5 të mëngjesit

admin

Ulja e pagave në administratën publike, Spasovski: Në kohë krize, vendimet në qeveri nuk mund të ndikohen nga politika

admin