Tottenham dhe Leicester e duan Strakoshën

Tottenham Hotspur dhe Leicester City interesohen per Strakoshen

Garë dyshe për Thomas Strakoshën. Portieri i kombëtares shqiptare i cili ka treguar një nivel shumë të lartë me Lazion gjatë këtyre viteve të fundit dhe në këtë sezon po ndihmon bardhekaltrit të luftojnë për titullin kampion në Itali, kërkohet nga ngulm nga dy skuadra të Premier League.

Tottenham Hotspur dhe Leicester City interesohen për gardianin e Lazios, i cili ka kontratë deri në vitin 2022 me kryeqytetasit.

Strakosha përfiton 1 milionë euro në sezon te Lazio por për të shmangur interesin e klubeve angleze, Lotito mund ti ofrojë një kontratë të re.

Related posts

Anulohet edhe Kupa e Kampionëve në futboll

admin

FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

admin

Gara e UFC 249 do të zhvillohet, nuk e ndal “Covid 19”

admin

Marota: Tregu i dobët dhe i varfër në verë

admin

Besart Ibraimi dhe Gledi Mici te KF Tirana?

admin

NEYMAR KA ZGJEDHUR SKUADRËN E RE, BRAZILIANI REFUZON RINOVIMIN E KONTRATËS

admin