Mbappe-Haaland, ëndrra e madhe e Real Madridit për sulmin

Drejtuesit e Real Madridit thuhet se ëndërrojnë një partneritet të frikshëm për sulmin e tyre, me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland. 

Momentalisht, talenti francezi Mbappe dhe ai norvegjez Haaland nuk janë miqtë më të mirë.

Kjo pasi i pari u tall së bashku me bashkëlojtarët e tij me festimin e golit të këtij të fundit, pasi Paris Saint-Germain eliminoi Borussia Dortmundin nga Liga e Kampionëve.

Të dy janë në radarin e Real Madridit pasi Florentino Perez kërkon një zgjidhje për problemet e golave ​​të skuadrës.

Mbappe është objektivi kryesor, por për shkak të situatës së tij të kontratës me PSG-në, ai mund të mos jetë i disponueshëm deri në vitin 2021.

Haaland, ndërkohë, ka shpërthyer në skenë këtë sezon dhe përfaqëson një alternative më të lirë, pasi mund të blihet për 75 milionë euro.

Nënshkrimi i të dyve për të luajtur në sulm për Los Blancos ishte tashmë i vështirë, dhe do të jetë edhe më i vështirë në verë.

Related posts

Muaji gusht i rezervuar për garat elitare evropiane

admin

Edhe futbollisti shqiptarë i Çellsit në karantinë

admin

Fabio Paratici e bën prioritet transferimin e Gabriel Jesusit

admin

Bartomeu: Mund të bëjmë sërisht transferime të bujshme

admin

Serie A miraton rregullin e ri në ndeshjet në Itali

admin

Aleksander Ceferin: “Futbolli nuk do të jetë më si më parë”

admin