Lajm i mirë/ 7 rastet e kontrolluara, dolën negative në Maqedoninë e Veriut

Shtatë testet që priteshin sot për t’u kontrolluar për CoVid19 ,kanë rezultuar dhe janë konfirmuar negativ nga laboratori i Virusologjisë dhe diagnostikës molekulare informon TetovaSot.
Shtatë pacientë të rinj janë testuar për koronavirus,gjë të cilën e konfirmoi vetë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce në një konferencë shtypi. Pacientët ishin nga Shtipi, Kumanova, Tetova, Kërçova dhe Ohri përcjellë TetovaSot. Pacientët kanë ardhur nga Zvicra, Gjermani dhe Austri 3-4 ditë më parë. Disa ditë pasi ata janë kthyer prej andej kanë pasur temperaturë  të lartë.TS

Related posts

Filipçe: Gati plani për kthim gradual në normalitet

admin

Qyteti i Shkupit me masa krize për kulturën, “Kultura në kohë Korone”

admin

Shkup, disa pjesë të qytetit nesër pa energji elektrike

admin

Angellovska: Interesat e kredive nuk falen askund

admin

Covid-19 në vendin tonë, asnjë rast vdekjeje gjatë 24 orëve të fundit

admin

Bekteshi: Po bëjmë përpjekje të dalim nga kjo situatë me pasoja sa më të vogla

admin