368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

Në Itali nga fillimi i pandemisë deri më tani janë prekur  24 747 persona me virus Sars-CoV-2, 3 590 më shumë se dje, me një rritje prej 17% nga dje. Nga këta të prekur kanë vdekur 1 809, vetëm sot kanë ndërruar jetën 368 persona, +25% nga dje. Ndërsa janë shëruar 2 335 , +369 persona sot dhe në terapi

Related posts

Ohër, banorët kundër mysafirëve të ardhur nga Shkupi

admin

A duhet të lëvizin qyetarët lirshëm pas gjendjes së jashtëzakonshme, përgjigjet Talat Xhaferri në Click Plus

admin

Takim Selami- Bushi: Në fokus bashkëpunimi mes DHP dhe MPB

admin

Bislimovski: Qytetarët faturat mund t’i paguajnë me këste

admin

Armata prej sot në patrullime të përbashkëta me MPB-në

admin

Pendarovski: Asnjë vend europian nuk mbështet veton bullgare

admin