Zyrtare: Dy persona të infektuar me coronavirus në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia, përmes një konference për media kanë njoftuar se dy persona janë të infektuar me coronavirus në Kosovë.

Pas kryerjes së analizave, për 15 rasteve, dy kanë rezultuar pozitiv. Njëri nga ta është kosovar dhe një tjetër nga Italia.

Related posts

Qeveria vendos të mbyllet aeroporti Shkupit dhe të gjitha pikat kufitare

admin

Virusi Korona po rrezikon shuarjen e zejtarive

admin

Qendrat Tregtare i kthehen orarit të vjetër, do të punojnë deri në ora 22:00

admin

AKE i konfirmon kushtet për leje për 5G, tender në fund të vitit

admin

Vendimet e Qeverisë nuk respektohen në teren, Inspektoratet regjistrojnë shkelje të shumta

admin

Pas 9 dite punë, vendoset spitali mobil në afërsi të Klinikës Infektive

admin