Zyrtare: Bundesliga pezullon kampionatin

Bundesliga ka pezulluar zyrtarisht të gjitha garat e saj menjëherë për shkak të coronavirusit.

Bundesliga ishte e vetmja ligë e mbetur nga pesë kampionatet mëdha që akoma ishte pa u pezulluar.

Plani ishte që të zhvilloheshin ndeshjet e kësaj fundjave pas dyerve të mbyllura dhe të pezullonte ligën nga e hëna.

Megjithatë me rastet e coronavirusit në rritje në të gjithë Evropën, DFL ka marrë vendimin për të pezulluar Bundesligën dhe Bundesligën 2, menjëherë.

Ligue 1 dhe Liga Premier njoftuan sot se kampionatet e tyre përkatëse do të pezullohen deri më 3 prill, siç ka bërë Serie A.

La Liga njoftoi dje se do të pezullojnë të gjithë futbollin në Spanjë.

Për më tepër, UEFA njoftoi edhe sot se garat e tyre evropiane gjithashtu do të pezulloheshin. /Telegrafi/

Related posts

FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

admin

United gati ofertën e ‘çmendur’ për Saul, do të thyhet rekordi i transferimeve në PL

admin

Arsenali dhe Fiorentina me oferta për Bardhin

admin

Napoli: Le të jetë forca me ty Elmas!

admin

Drejtuesit e Ligës Premier po punojnë për planin e rifillimit të sezonit

admin

Formacioni më i mirë i kombinuar nga pesë ligat kryesore evropiane, mungojnë shumë yje

admin