Thaçi e Kurti të mbyllur në Presidencë për më shumë se një orë

Për më shumë se një orë e një çerek, Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Albin Kurti, raporton Gazeta Express.

Takimi i parë u kishte zgjatur katër minuta, megjithatë tash duket se Kurti e Thaçi kanë shumë gjëra për të diskutuar.

Kryeministri Kurti ka arritur në orën 15:00 në Presidencë, për të nisur takimin me Thaçin që po vazhdon ende.

Pak para takimit, Kurti në njo konferencë për media tha se nuk do t’i shtrëngojë duart me Thaçin. Presidenti, i njoftuar me këtë, nuk ia zgjati dorën Kurtit.

“Hajde Kryeministër, pasi e kemi bërë pa duar”, i tha Thaçi, Kurtit,

Thaçi e Kurti u takuan pas dhjetëra ftesash që kishin shkëmbyer me njëri – tjetrin.  /Express/

Related posts

KRRE sot publikon çmimet e reja të derivateveAlsat

admin

Qeveria me Rregullore të ndryshuar për punën nëse ka nevojë do të mbajë seanca përmes internetit ose telefonit

admin

Arrestohen dy persona për heroinë

admin

Spasovski: Do të dënohen ata që do të vijnë nga jashtë, e nuk do të vetëizolohen

admin

Intensitet i lartë në pikat për testet e koronës, punkti në Çair të hënën do të nis me punë

admin

Filpçe: Situata në Kumanovë, nën kontroll

admin