Qeveria i shton masat: Mbyll qendrën e skijimit në Mavrovë dhe kalimet kufitare me Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e fundit që e ka mbajtur sot pasdite, ka sjellë vendim që të shpallë gjendje krize në Dibër dhe Qendër Zhupë.

Përveç shpalljes së gjendjes së krizës, Qeveria ka vendosur ta mbyllë qendrën e skijimit në Mavrovë, si dhe kalimet kufitare me Shqipërinë (Xhepçisht-Trebisht), njofton Telegrafi Maqedoni.

Nga Qeveria thonë se gjendja e krizës në Dibër do të zgjasë së paku 30 ditë, ndërsa shtojnë se do të shqyrtohet mundësia që gjendja e krizës të shpallet në gjithë territorin e vendit.

Qeveria në seancën e sotme i ka angazhuar të gjitha ministritë, drejtoritë dhe institucionet tjera shtetërore që të informojnë qytetarët në lidhje me gjendjen pas përhapjes së virusit dhe të jenë në dispozicion të tyre./Telegrafi/

Related posts

Ora policore, dënim për 4 persona nga Haraçina dhe një nga Saraji

admin

MPB: Arrestohen 42 persona, nuk respektuan orën policore

admin

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

admin

Afrim Gashi uron kreun e ri të BFI-së

admin

Dy persona e kanë humbur jetën, 44 raste të reja, gjithsej 329

admin

Takim Selami- Bushi: Në fokus bashkëpunimi mes DHP dhe MPB

admin