Në dy komuna në Maqedoni do të shpallet gjendje krize

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe njoftoi sot se në vend ka edhe 4 raste të reja me vi rusin dhe se me këtë numri i të prekurve shkon në 13. Katër rastet janë nga Dibra dhe se u përfshin nga ardhja e dy mërgimtarëve nga Italia, përcjell INA.

Ministri Filipçe njoftoi se Qeveria do të shpall gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës. “Në mbledhjen e sotme qeveria miratoi vendim që të shpallet gjendje krize në Dibër dhe Qendër të Zhupës. Sot pacientët janë në gjendje stabile, përveç pacientes së parë nga Dibra, e cila mund të vendoset në aparate të frymëmarrjes. Sot kanë ardhur rezultate nga Dibra për 10 pacientë, ndërsa 4 kanë rezultuar pozitiv”, tha mes tjerash Filipçe.

Related posts

Në hotelet në Kodrën e Diellit janë strehuar 154 persona në karantinë shtetërore

admin

Spasovski: Shkurtohen pagat e funksionarëve të emëruar dhe zgjedhur, përfshi presidentin, kryeministrin, ministrat …

admin

Janë shënuar 301 shkelje të orës policore

admin

Disa banka s’heqin dorë nga fitimi i tyre, do të llogaritet shkallë interesi edhe për grejs periudhën

admin

Dimitrov: Nuk e kemi të qartë nëse BE-ja është serioze me ne

admin

234 persona sot lëshojnë karantinën shtetërore

admin