Mickoski: Qeveria të shpall gjendje krize në të gjithë territorin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha se gjendja me virusin korona në vend po përkeqësohet në gjithë botën dhe se sipas tij qeveria duhet të shpall gjendje krize në të gjithë territorin e vendit.

“Gjatë ditës së djeshme në konsultim me ekipin e mjekëve dhe anëtarët e Komisionit për Shëndetësi në VMRO-DPMNE, si dhe me ekipin ekonomik kemi përgatitur dhe sot ofrojmë masa anti-krizë për qytetarët dhe bizneset. Për implementimin e masave duke marrë parasysh se Kuvendi është shpërndarë , VMRO-ja i propozon qeverisë të shpall gjendje krize në territorin e gjithë vendit, sipas nenit 3 aline 5 nga Ligji për Kriza”- tha mes tjerash Mickoski.

Related posts

Filipçe: Është rënduar gjendja e pacientes që është në aparate për frymëmarrje

admin

Qytetarët të cilët do të arrijnë në vendkalimet kufitare do të transportohen deri tek karantinat shtetërore çdo ditë në ora 10:00 dhe ora 20:00

admin

Regjistrohen 89 shkelje të orës policore, ndalohen 38 persona

admin

Covid-19 e ndërlikoi punën e punonjësve mediatik

admin

Qeveria me Rregullore të ndryshuar për punën nëse ka nevojë do të mbajë seanca përmes internetit ose telefonit

admin

Filipçe: Mund të ketë 85 orë policore për shkak të Pashkëve

admin