Bekim Memeti vendos BANKINA të reja në hyrje-dalje të Tetovës

Nis vendosja e bankinave të reja mbrojtëse në autostradën që shpie drejt hyrjes në Tetovë dhe anasjelltas. Këtë sot e kumtoi drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti.

Sipas Memetit, hera e fundit kur janë riparuar, jo zëvendësuar këto bankina ka qenë para 30 viteve dhe deri më tani askush nuk është interesuar se sa të njëjtat janë të sigurta.

“Me vendosjen e bankinave të reja metalike, ne garantojmë siguri më të madhe për qytetarët që frekuentojnë këtë autostradë. Ne nuk duam që askush të pësoj aksident trafiku në këtë rrugë, por po vendosim bankina të reja që të ofrojnë më tepër siguri nëse vjen deri tek një gjë e tillë”, është shprehur Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti.

Sipas tij, banorët e Tetovës kanë mirëpritur këtë nismë dhe thonë se ishte koha e duhur për një hap të tillë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”.

Memeti thotë se nuk do të ndalet që të angazhohet n ë të gjitha anët e vendit ku jetojnë shqiptarët dhe që çdo metelik që na takon neve do të investohet për të mirën tonë.

Related posts

Ne SPB Tetove 1 inspektor i infektuar me COVID19

admin

Filipçe: Edhe 2 viktima nga koronavirusi në vend

admin

Mosrespektimi i orës policore nga të rinjtë nën 18 vjeç, përgjegjësi për prindëritAlsat

admin

Filipçe: Rastet e reja lidhen me tubime dhe ahengje gjatë 23, 24 dhe 25 majit

admin

Zyrtare: Dy persona të infektuar me coronavirus në Kosovë

admin

13 pacientët në gjendje stabile, po testohen shtatë raste të reja me koronavirus, dy gra shtatzënë

admin