ZYRTARE/ Ja lista e koalicionit ASH- AAA në të gjitha zonat

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativa ka caktuar emrat e kandidatëve bartës të listave për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit.Koalicioni mes këtyre dy partive do të konkurrojë me kandidatë në të gjitha gjashtë njësitë zgjedhore dhe se tashmë janë caktuar të gjitha emrat, përcjell INA.

Në njësinë e parë zgjedhore 

1,Skender Rexhepi – Zejdi nga Alternativa

2. Abdulla Salihu nga ASH si

3, Visara Riza nga Alternativa.

Në njësinë e dytë zgjedhore

1.Afrim Gashi nga Alternativa,

2.  Elmi Aziri nga ASH

3. Safije Sadiku – AAA,

4. Bujare Abazi – ASH,

5. Xhezmi Nuhiu, etj.

Në njësinë e tretë zgjedhore bartës i listës do të jenë

  1. Bekim Tateshi dhe kryetari i Këshillit të Çashkës,
  2.  Halit Ferati.

Në njësinë e katërt zgjedhore është propozuar neurologu,

  1. Fatmir Mexhiti.

Në njësinë e pestë zgjedhore.

1.Syrja Rashidi

2. Remzi Mehmedi.

Dhe në njësinë e gjashtë zgjedhore bartës do të jetë kreu i ASH-së,

  1. Ziadin Sela,
  2. Adnan Neziri,
  3. Ilire Dauti,
  4. Hysni Ismaili,
  5. Halil Snopçe,
  6. kandidate nga Vrapcishti.

Deri në mesnatë skadon afati për dorëzimin e listave për deputetë nga ana e partive politike.

Related posts

Osmani: Anulimi zgjedhjeve është qëndrim i BDI-së dhe konstatim i përbashkët në takimin e liderëve

admin

Qeveria mban mbledhjen e radhës, priten masa të reja

admin

Vdesin 6 pacient me koronavirus në Maqedoni, në total 44 viktima

admin

5 mijë shtetas të Maqedonisë së Veriut kanë kërkuar ndihmë të kthehen në vendlindje

admin

Pas reagimit të Grubit, edhe Qeveria dënon brohoritjet e huliganëve maqedonas

admin

Alternativa dënon gjuhën raciste të komitëve, fton prokurorinë të ngritë padi

admin