Sikur të ndiente fundin: Dëshira e Maradonës që i shprehu shokut, familja nuk ia plotësoi

Sikur të ndientefundin e parakohshëm, Maradona ka diskutuar me miqtë vetëm pak ditë përpara tragjedisë që i ndodhi gjithë botës së futbollit, duke i ikur një ikonë e madhe. 

Si temë e bisedës ishte mënyra sesi do të përcillej legjenda argjentinase për në “banesën e fundit”, atje ku Maradona nuk kërkonte një varrim klasik.

“Dikur ka përmendur idenë për të ndërtuar një statujë. Por Maradona ka ndërhyrë dhe tha: “Jo, jo. Unë dua që të balsamosem. Donte të qëndronte me tifozët githmonë”, u shpreh shoku i Diegos, Martin Arevalo. Megjithatë familja nuk ia ka plotësuar këtë dëshirë duke vazhduar në mënyrën e zakontë përcjelljen e tij për t’i dhënë edhe lamtumirën.

Related posts

2 muaj pas ndarjes nga jeta, del në dritë surpriza e Kobe Bryant për të gjithë fansat

admin

Mediat, Handanoviç nuk largohet nga Interi

admin

Do luhet me tifozë, UEFA përcakton datën e ndeshjes Maqedoni – Kosovë

admin

Pandemia e Koronavirusit, si u gjunjëzua bota e sportit

admin

Shtyhet sërish rikthimi i Bundesligës

admin

FIFA: Dakord me 5 zëvëndësimeve, por jo ndeshje me 45 minuta

admin