Pas percarjeve te BDI-se Cair opozita gati te perfitoj ne zgjedhjet lokale

Pas percarjeve te BDI-se se Cairit ne mes dy grupeve qe njeri udhehiqet nga ish-kryetari i komunes z.Izet Mexhiti dhe tjetri qe sic thuhet eshte krahu i z.Artan Grubi zv-kryeminister i pare i RMV opozita shqiptare e udhehequr nga ASH dhe AA si duket nuk kan humbur kohe dhe kane bere gati kandidatin per zgjedhjet lokale qe do te mbahen ne vitin 2021 dhe jane te bindur ne fitoren ndaj nje Bashkimi Demokratik te percare dhe te corientuar se cili do te udheheqe me pushtetin qendror kane haruar se ne prag jane zgjedhjet lokale qe sipas opozites ata do te jene fitues bindes ne kete proces.

Kandidati flitet se do te jete nga radhet e Alternatives e cila pritet te kete nje koalicion me Aleancen per Shqiptaret.

Related posts

Sot hapet pika për testim ndaj Covid-19 në Çair

admin

BDI kundërshton Zaevin: Ne kujdesemi për administratën, arsimtarët dhe sektorin privat

admin

Çulev: Personat e pastrehë do të akomodohen në pikën në “Momin Potok”

admin

Modelit të qeverisë teknike i vjen fundi, Zaev-Mickoski: Qeveria e Përzhinës nuk na duhet më

admin

I vjen keq por nuk kërkon falje për 27 prillin! Taravari shpreson që Mickoski të kërkojë falje në emër të partisë

admin

Pandemia e koronavirusit anulon dasmat!

admin