Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë.

Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. 

Gjatë ditës do të ketë një rritje graduale të vranësirave.Të dielën moti do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut.

Ditën e hënë do të fryjë një erë e lehtë veriore, ndërsa do të ulen temperaturat ditore.

Nga e mërkura pritet që moti të jetë me shi, ndërsa në vendet malore do të bie borë./Telegrafi

Related posts

Shkupjani nuk respekton masën e vet-izolimit, pason gjoba prej 2000 eurove

admin

Qyteti i Shkupit me masa krize për kulturën, “Kultura në kohë Korone”

admin

Virusi korona, Pendarovski: Të hënën mblidhet Këshilli i Sigurimit

admin

Edhe pas gjendjes së jashtëzakonshme, disa kategori të qytetarëve do të lirohen nga puna

admin

Mosrespektimi i orës policore nga të rinjtë nën 18 vjeç, përgjegjësi për prindëritAlsat

admin

Në shenjë proteste ekspozohen faturat e energjisë tek ura në Tetovë

admin