Ku janë ministri ekologjisë dhe komuna e Tetovës, pasi Tetova u shpall si qyteti më i ndotur në botë!

Komuna e Tetovës është qyteti me ajrin më të ndotur në BOTE!! Qytetaret e Tetovës janë shumë të revoltuar me komunën e Tetoves se pse ajo nuk reagon ndaj këtyre ndotësve që po shkaterrojn shëndetin e tetovarëve duke pasur parasysh se edhe ministri i ekologjisë është nga rrethina e Tetovës më saktësisht nga komuna e Bogovinës.

Qytetarët tetovarë thone se së shpejti do të organizohen protesta masive kundër kësaj dukurie që Tetova më qellim apo pa qëllim është lënë në këtë katastrofë ekologjike dhe kësisoji rëndohet shumë shëndeti i tetovarëve por edhe i komunave për rreth në këtë pandemi që po gjunjezon mbare njerezimin.

Related posts

Ulja e pagave në administratë, përplasje mes partnerëve

admin

57 vite nga tërmeti që shkatërroi Shkupin

admin

Raporti ditor i virusit, 2 viktima dhe 49 të infektuar

admin

Buxhaku: Maksimalisht angazhohemi që sa më mirë ta menaxhojmë situatën

admin

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin

Covid-19, 84 persona lëshojnë karantinën shtetërore

admin