Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë

Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë.

Vendimi pritet të hyjë në fuqi nga dita e nesërme. Ky vendim vjen pas propozimit të Komitetit për menaxhim me kriza.

Rekomandimi i këtij trupi erdhi pas mbledhjes së këshillit për siguri tek presidenti Pendarovsski.

Gjendja e krizës do të thotë se Qeveria ka në dispozicion njerëzit e ushtrisë, ndërmarrjeve publike komunale por edhe kapacitetet e spitaleve private.

Related posts

Dezinfektim dhe pastrim rreth tregut në Taftalixhe

admin

Revoltohen të burgosurit e Shutkës, hedhin pjatat nga dritaret

admin

470 persona pa maskë, MPB-ja apelon për respektim të masave

admin

Shekerinska për vizitë në kazermën e Kumanovës

admin

Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

admin

Vdesin 6 pacient me koronavirus në Maqedoni, në total 44 viktima

admin