Boris Johnson rezulton negativ në testin për COVID, por vijon të qëndrojë në izolim

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, ka rezultuar negativ në testin për koronavirusin, por ai do të vazhdojë të mbetet i izoluar sipas udhëzimeve të autoriteteve.

“Ai bëri dje tamponin që rezultoi negativ, por sipas rregullave, ai do të vazhdojë të qëndrojë në vetëizolim”, tha zëdhënësi i tij për mediat.

Kryeministri britanik u izolua, pas kontakteve me një person që rezultoi i infektuar me COVID.

Me një shënim në Twitter, Johnson njoftoi qytetarët se do të vijojë të komunikojë me ta në ditët në vijim, duke përdorur çdo mjet komunikimi./tch/

Related posts

Borrell: Mbi 550 mijë evropianë janë riatdhesuar pas bllokimit nga Covid-19

admin

Rritet numri i viktimave në Itali, shërohen mbi 8 mijë persona brenda 24 orëve

admin

Disa shtete po i rikthehen normalitetit, ja si po veprojnë

admin

Koronavirusi dhe rimëkëmbja ekonomike në fokus të presidencës gjermane të BE

admin

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve

admin

Spanjë, Sanchez: Shpërthimi i koronavirusit është nën kontroll

admin