TRUMP jasht kontrollit:Mjekët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19

Presidenti në detyrë dhe kandidati republikan për President të SHBA-ve, Donald Trump në një tubim në Michigan, theksoi se doktorët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19.“Doktorët marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid-19. Ata janë njerëz të menqur. Ata thonë se gjithkush po vdes nga Covid-19. Në Gjermani nuk është kështu. Kur dikush vdes nga zemra ose kanceri ata thonë se vdiq nga zemra ose kanceri. Te ne, kur kanë ndonjë dyshim nëse dikush vdiq nga zemra, kanceri apo ftohja, menjëherë thonë covidi. Kjo është e vërtetë””, tha kandidati republikan Donald Trump në Michigan.Presidenti Donald Trump tha se vaksina kundër Covid-19 do të jetë gati shumë shpejt duke shtuar se Shtetet e Bashkuara kanë nisur ta lënë këtë sëmundje dhe se ekonomia e këtij shteti nuk do të mbyllet për shkak të koronakrizës.

Related posts

Hapen dyqanet dhe muzetë në Kroaci, fillon edhe transporti publik

admin

CNN: Kim Jong- Un në gjendje kritike shëndetësore

admin

Pesë anëtarë të Kongresit amerikan të infektuar me koronavirus

admin

Dita e Evropës do të shënohet duke përkujtuar viktimat nga Kovid-19

admin

Kanda,16 të vrarë nga një sulm i armatosur

admin

Bie numri i vdekjeve në Itali, por sërish shifrat janë të frikshme

admin