Zaev nuk zbulon emrat e zv/ministrave, “Jemi në bisedime, nesër do të përcaktohemi”

Emrat e zëvendësministrave të ri do të bëhet të ditur gjatë ditës së nesërme. Kështu deklaroi kryeministri Zoran Zaev, sipas së cilit ende është duke i intervistuar kandidatët potencial.

 “Unë jam i gatshëm nesër, pasnesër, edhe nëse jam në udhëtim, gjithçka është gati që t’i dorëzojë propozimet për zëvendës ministra në Kuvend, e Kuvendi besoj pas datës 20 do të vendos që t’I vë në rend dite, që deputetët të kenë mundësi t’i lexojnë CV-të, autobiografitë. Nuk mund të them emra sepse ende nuk i kemi konfirmuar përfundimisht me partnerët”, deklaroi kryeministri Zoran Zaev.

Edhe Artan Grubi i BDI-së dje tha se deri të martën do të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë.

Edhe pse Grubi nuk zbuloi emrat e kuadrove të  BDI-së të cilët do të ulen ne kolltukët e zëvendësministrave, përflitet se në Shëndetësi do të jetë Ilir Hasani, në Drejtësi, Agim Nuhiu, në Transport dhe Lidhje, Bekim Rexhepi dhe në Mbrojtje Bashkim Hasani, në MPB Nazim Bushi.

Related posts

Filipçe: 16 raste të reja dhe dy viktima nga coronavirusi

admin

Nesër priten të miratohen masat ekonomike

admin

Pendarovski: Të frikshme fotografitë e spitaleve italiane, kjo është një betejë e përbashkët

admin

Kovid-19, një pacient zgjohet pas dy javësh në respirator në spitalin “8 Shtatori”

admin

Rejtingu kreditor i shtetit, parashikohet tkurrje ekonomike

admin

Të hënën do të thirret Këshilli për Siguri Kombëtare, Pendarovski do të rekomandojë prolongim të zgjedhjeve për shkak të virusit

admin