Gostivari pa minister shkaku i Talatit

Komuna e Gostivarit edhe kete mandat do te ngelet e pa perfaqesuar ne qeveri me minister shkaku i kryeparlamentarit i cili zuri kete pozite edhe kete mandat duke perfaqsuar zonen numer 5 dhe jo Gostivarin por sic duket me i demtuar nga i gjith ky proces eshte perseri dega e Gostivarit qe vazhdon te paguaj cmim per poziten e kryetarit te parlamentit qe kete mandat as nuk perfaqeson qytetin e Gostivarit por zonen numer 5 e cila nuk e perfshin kete komune.

Nga dega e Gostivarit shprehen se ka mjaft pakenaqesi nga kjo situat, sic shprehen ata kryeparlamentari jo qe nuk perfaqeson ata por edhe vullnetin e qytetareve te Gostivarit ku ne vendlindjen e tij z.Xhaferi edhe pse nuk ishte kandidat nga ajo zone votoj ne fshatin Forine ku ka humbur zgjedhjet ne menyre te turpshme nga rivali i ASH.

Related posts

Ganiu: Personalisht patrulloj me veturë nëpër Çair, por qytetarët i respektojnë të gjitha masat

admin

Moti me diell, pasdite priten vranësira dhe shi

admin

Kodra e diellit dhe Mavrova zgjohen te mbuluar nga bora

admin

Boki 13: Me Ruskoskën kemi pasur edhe biseda private në 1TV

admin

Mikiç: Masat e reja janë të domosdoshme

admin

MPB: 251 shkelje për mos-mbajtje të maskave

admin