Perse nuk po reagon ASH per vendimin e Teuta Arifit !

Perse nuk po reagojn keshilltaret e Aleances per Shqiptaret nga komuna e Tetoves per vendimin e keshillit komunal te Tetoves qe te urbanizohet zona e cila eshte privatizuar nga biznesmeni kontravers Serb!

Ne Tetove flitet se ishin edhe dy keshilltar te ASH qe votuan per miratimin e keti vendimi nga keshilli komunal te Tetoves qe ti bej nje avantazh biznesmenit Serbi qe nuk dihet se per cfar arsye ende po lejohet qe te behet pron private nje nga asetet e Tetoves nga nje biznesmen mjaft i dyshimt i cili flet ne disa pergjime per shuma te medha parash te cilat flitet se do shperndahen ne disa persona ne Tetove.

Opinioni publik kerkon nga ASH te proncohet zyrtarisht per kete skandal dhe te tregoj a eshte edhe ajo pjes e ketyre keqperdorimeve nga kryetarja e Tetoves znj.Teuta Arifi apo te gjitha qe fliten nga persona te afert me komunen jane dezinformata se edhe keshilltaret e ASH votuan per kete projekt.

Related posts

Deri në ora 18 të paraqiten të gjithë qytetarët që duan të kthehen në vend

admin

Vazhdon takimi i Pendarovskit me Zaevin e Mickoskin

admin

Qeveria s’ka vendim për pagat e nëpunësve shtetëror

admin

110 punëtorë mbetën në rrugë, falimenton fabrika në të cilën pronar është edhe Koço Angjushevi

admin

31 persona shkelin orën policore, arrestohen 25 prej tyre

admin

195 persona janë vendosur në izolim dhe 4 të tjerë në vetizolim në 24 orët e fundit

admin