Sanksionohen 443 qytetarë për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  (25/26.07.2020) në të gjithë vendin janë regjistruar 443 shkelje për mosmbajtjen e maskës ku dhe janë sanksionuar me 20 euro, gjobë, shumë e barasvlershme në denarë.

Ministria e Punëve të Brendshme u bën edhe një herë apel të gjithë qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për t’u mbrojtur nga virusi Korona, në të kundërt masat administrative do vazhdojnë.

Related posts

Arrestohet 31 vjeçari, mbante me vete thikë dhe radio-lidhje

admin1

Filipçe: 11 mjekë të spitalit të Kumanovës të infektuar

admin1

Deri tani në karantinat e Maqedonisë nuk ka të infektuar me coronavirus

admin1

Ahmeti në Click Plus: T’i godasësh qytetarët në shportën e tyre, nuk është në rregull!

admin

Shkup, gjatë fundjavës do të realizohet spërkatje kundër mushkonjave

admin1

Do të studiohen rastet ku virusi korona është shfaqur për herë të dytë

admin1