Moti sot i ndryshueshëm i shoqëruar me reshje shiu në orët e pasdites

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe në disa vende me reshje të shiut dhe erë të përforcuar.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri 21 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 29 deri 34 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut si dhe përforcim të ajrit. Temperatura gjatë mëngjesit do të jetë 18, ndërsa temperatura gjatë ditës do të arrijë deri 30 gradë celsius.

Të hënën pritet që moti të stabilizohet dhe do të fryjë erë në drejtim perëndimor.

Related posts

Tërmetet, Qyteti i Shkupit do t’i dhurojë 50.000 euro Zagrebit

admin1

Filipçe: Përdorim teste gjermane për Kovid 19, testimi masiv mund ta shtrembëroj pasqyrën

admin1

Ora policore, 72 shkelje gjatë 24 orëve të fundit

admin1

Duka i bën apel Qeverisë për mjete mbrojtëse për punonjësit shëndetësorë

admin

MSh: 30 raste të reja me koronavirus

admin1

Prej sot fillon aplikim për kredi pa interes

admin1