Ahmeti: Edhe partitë maqedonase po e krijojnë bindjen që ne jemi shtetformues

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti në lidhje direkte me Çim Peka, foli ndër të tjera se çfarë do të ndodhë tashmë pas suksesit në zgjedhje në Maqedoninë e Veriut dhe sa janë shanset për të pasur për herë të parë një kryeministër shqiptar. Ahmeti tregoi ndër të tjera edhe kush e uroi i pari nga liderët shqiptarë.

‘Bisedova sot me Sali Berishën dhe më uroi për fitoren.

Ndërkohë që Rama më çoi një mesazh me shkrim ne faqen time.

Shqipëria nuk ka ndërhyrë asnjëherë në zgjedhjet tona. Ka qenë gjithmonë e paanshme.

Partia e parë duhet të dorëzojë te kreu i shtetit 61 mandate. Nëse nuk e bën brenda 20 ditësh, atëherë ajo parti që bën 20 mandate fiton.

Këto janë procese historike, por ka akoma vend për menaxhim të kujdesshëm.

Edhe partitë maqedonase po e krijojnë bindjen që ne jemi shtetformues.

Nuk e kam zakon të flas para kohe. Në emisionin tuaj ma keni nxjerrë me grep fitoren.

Nuk e fitojnë luftë ato parti që kanë flakë e tym në kokë, por ata që e kanë zemrën zjarr dhe mendjen akull.

Më e mira është që bashkë të jemi në NATO dhe BE. Askush nuk guxon të bëjë diçka pa shqiptarët’-tha Ali Ahmeti.

Related posts

Moti sot kryesisht me diell, temperatura deri në 25 gradë Celsius

admin

Takim i tensionuar para gjykatës, Kamçev tenton ta rrahë Bokin!

admin

Marijuana! Pasojat në shëndet dhe varësia ndaj saj

admin

Spitali “Pllodnost” fillon me punë më 13 prill

admin

“Reketi”, Katica Janeva thotë se është e pafajshme

admin

Ali Ahmeti fton liderët shqiptar: Të bashkuar jemi më të fortë!

admin