MPB: 251 shkelje për mos-mbajtje të maskave

Gjatë natës së kaluar (11/12.07.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse janë regjistruar 251 shkelje. Ministria për Punë të Brendshme apelon deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Related posts

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

admin

Arrestohen dy persona në kufirin Maqedoni – Kosovë

admin

Akuzat e VMRO-së, Shekeriska: Turpi nuk mbulohet me gënjeshtra

admin

Pendarovski: Zgjedhjet të jenë të suksesshme, fushatë të drejtë dhe korrekte

admin

Ahmeti: Nuk ka ndasi në qeveri, të gjithë punojnë bashkë për të koordinuar aktivitetet

admin

Seancë e Qeverisë, shqyrtohen masa shtesë si pasojë e Covid-19

admin