(DOKUMENT) TARAVARI i ka dhënë 700 mijë euro TENDER Krsto Mukoskit të VMRO-së, shkaktarit për rrahjen e ZIADIN SELËS

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari gjatë periudhës sa ka ushtruar postin e Ministrit të Shëndetësisë, i ka ndarë TENDER dhe i ka paguar përmes disa transaksioneve 43 milion denarë apo 700 mijë euro dajës së Krsto Mukoskit, deputetit të VMRO-DPMNE-së, i cili me 27 Prill të vitit 2017 u hapi dyert protestuesve të dhunshëm të cilët më pas rrahën pothuajse për vdekje pikërisht kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, informon GAZETA.MK

Në dokumentin e marrë nga faqja zyrtare e Ministrisë së Financave mund të shihet saktë se në cilën periudhë dhe për çfarë qëllimi Taravari i ka ndarë TENDER dajës së Mukoskit.

Kompania VIA VEVÇANI me seli në Vevçani, rrethi i Strugës është pronë e Gjorgji Ugrinovskit, dajë i deputetit të VMRO-DPMNE-së Krsto Mukoski.

Burimi: GAZETA.MK

Related posts

Prokuroria Publike formon Komision për ndjekjen e parregullsive zgjedhore

admin1

Shkarkohet drejtoresha e Spitalit të Ohrit pas vdekjes së 66-vjeçares me koronavirus

admin1

Mjekët: Moti i ngrohtë s’na shpëton nga pandemia

admin1

21 persona thirren në bisedë informative për ngjarjet në Hasanbeg

admin1

Shkup, nis qarkullimi provë i autobusëve të rinj

admin1

Filipçe: Të sillemi me përgjegjësi dhe pa panik

admin1