470 persona pa maskë, MPB-ja apelon për respektim të masave

Gjatë natës së kaluar (03/03.07.2020) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar 470 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse. Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet që ja miratuar Qeveia me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

Related posts

Filipçe: Nuk mund të parashikojmë dot se kur mund të dalim nga situata

admin1

BDI kundërshton Zaevin: Ne kujdesemi për administratën, arsimtarët dhe sektorin privat

admin1

Bajrami shpërndanë maska dhe mjete mbrojtjëse për policinë në Tetovë

admin1

Grabitjet gjatë orës policore, dy shkupjanë përfundojnë në pranga

admin1

Filipçe: Pas komplikimeve nga koronavirusi, ka ndërruar jetë Dragan Vuqiç

admin1

Ziberi takon mësuesit e Çairit, premton rrogë minimale prej 600 euro

admin1