Të mërkurën hapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit

Në pajtueshmëri me rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe pas vendimit të Qeverisë, të mërkurën , respektivisht me 1 korrik do të hapet Aeroporti Ndërkombëtarë i Shkupit si dhe aeroporti i Ohrit.

Aeroportet do të hapen sipas rregullave të reja, ku mes tjerash do të duhet të mbani maskë,të dezinfektoni rregullisht duart, do të matet temperatura trupore e secilit prej udhëtarëve. Udhëtarët do të duhet të paraqiten në aeroport tre orë para fluturimit. Ndalohet hyrja në objektin e aeroportit për personat që shoqërojnë udhëtarët.

Related posts

Virusi korona në vend, përfitimet dhe pasojat nga jeta në vetë-izolim

admin1

Nuhiu për orën policore: I kënaqur me ndërgjegjësimin e qytetarëve

admin1

Republika e Maqedonisë së Veriut për herë të parë nesër do të ulet në tavolinën e NATO-s si anëtare e plotfuqishme

admin

Spasovski dhe Ademi në “TV Klasa” apeluan që fëmijët t’i respektojnë masat për mbrojtje

admin

5 shkupjanë u dënuan me nga 2.000 euro: Nuk janë vetëizoluar

admin1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

admin