Arsenali dhe Fiorentina me oferta për Bardhin

Sipas mediave në Spanjë, skuadra e Arsenalit ka dërguar ofertë konkrete për Enis Bardhin. Sipas radios “Onda Çero”, skuadra angleze është në kërkim të firmës së mesfushorit shqiptarë, edhe pse në këtë garë përballet me sfidën e Fiorentinës, por edhe disa skuadrave nga Bundesliga. Bardhi është autor i 2 gola në 3 ndeshjet e fundit me të cilat Levante, që tani është në mesin e sigurt dhe gati 90 për qind ka siguruar mbijetesën. Bardhi ka shënuar 16 gola dhe 10 asiste në 3 vite e qëndrimit te Levante, që e bën njërin ndër lojtarët më të rëndësishëm te skuadra spanjolle. Ndërkohë trajneri i Arsenalit, Mikael Arteta dëshiron që të shtojë kualitetin në mesfushën e skuadrës angleze, duke ditur se e ardhmja e Gendouzit dhe Seballosit është në dyshim. Klauzola për prishjen e kontratës së Bardhit me Levantes, është 50 mln euro.

Related posts

Kritikohet Ronaldo, vazhdon luksin derisa bota lufton me koronavirusin

admin1

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin1

Formacioni më i mirë i kombinuar nga pesë ligat kryesore evropiane, mungojnë shumë yje

admin1

Tovërlani: Mos vazhdimi i kampionatit do t’i shkatërroj futbollistët

admin1

Formula 1: Fetel afër “Mercedesit”, Rikiardo te Meklareni

admin1

Sportistit të njohur i marrin Instagramin dhe i nxjerrin videon erotike me të dashurën (FOTO)

admin1