Shkelën masën e vetizolimit, futen në karantinë dhe detyrohen të paguajnë shpenzimet

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 651 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 346 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Policia ka kryer kontrolle të rregullta ndaj personave që gjenden në izolim dhe vetizolim. Janë regjistruar tre shkelje të masës së izolimit-vetizolimit. Personat në fjalë do të futen në karantinë të detyrueshme shtetërore ndërsa shpenzimet do t`i paguajnë vetë.

Nga MPB gjithashtu informojnë se 618 persona kanë shkelur masën për mbajtjen e pajisjeve mbrojtëse, gjegjësisht mbajtjen e maskës.

Related posts

Nga nesër, platformë e unifikuar për mësim në distancë

admin

Angellovska: Kemi tre skenarë për përballje me pasojat nga koronavirusi

admin

Borë në Llazaropole, Mavrovë, Dibër, Krushevë dhe Berovë

admin

Edhe 7 raste të reja me koronavirus, shkon në 42 numri i të infektuarve

admin

Shëtitej gjatë orës policore, dibrani dënohet me 2.000 euro

admin

BE u kërkon vendeve që të zhbllokojnë kufijtë, në mënyrë që të kalojë transporti i mallrave për 15 minuta

admin