Ronaldo s’ka të ndalur, vendos rekord të ri

Kristiano Ronaldo vazhdon me sukseset dhe rekordet e reja. Së fundit, portugezi shënoi gol ndaj Bolonjës për Juventusin, duke vendosr rekord të ri në Seria A. Ronaldo tejkaloi Rui Kostën për tu bërë portugezi me më shumë gola në historikun e Seria A. Goli ndaj Bolonjës, ishte i 22-ti në Serie A në këtë sezon, dhe tashmë Ronaldo  numëron një më shumë sesa 21 golat që menaxhoi t’i shënonte në kampanjën debutuese në Torino. Në përgjithësi CR7 numëron 43 gola në kampionatin Italian, duke kaluar Rui Kostën dhe për t’u bërë portugezi me më së shumë gola në Serie A.

Related posts

Coronavirusi: Messi me bashkëlojtarë pranojnë t’i ulin pagat te Barcelona – Rey Manaj ka fatin e mirë

admin

CR7 në Madeira, kalon pushimin në një vilë luksoze

admin

Bllokohet futbollisti i Realit: “Do ta arrestojmë, nuk na interesojnë milionat e tij”

admin

Njukasëll jep shembull për gjithë skuadrat evropiane

admin

Verderi ende beson te Milot Rashica

admin

La Liga cakton datat e para të vazhdimit të sezonit

admin