Rashica, objektiv i Milanit në merkaton e verës?!

Sulmuesi kosovar, Milot Rashica, që është pjesë e skuadrës së Verderit të Bremenit, në fund të këtij sezoni pritet të largohet me një klauzolë mjaft interesante, e cila thot se nëse skuadra gjermane nuk mbetet në elitën e futbollit gjerman, atëhere dëmshpërblimi do të jetë i përgjysmuar nga vlera aktuale e kërkuar, rreth 30 mln euro. Situatë aktuale thot se Rashica mund të largohet me 16 mln euro, të cilën shumë klube evropiane janë të gatshme ta paguanin.

Sipas “Sky Sport”, është zhvilluar një takim mes administratorit Ivan Gazidis dhe Ralf Rangnikut, ku janë hedhur pikat kryesore në merkaton e verës, e mes të cilëve emri i Milot Rashicës është në listën e trajnerit gjerman. Ndër emrat e tjerë që kërkohen nga Ragnik janë edhe Patrik Shik, të cilin Laipcigu vendosi të mos e blejë, dhe të kthehet te Roma. Ndërkohë mendohet edhe për mbrojtjen dhe në listën e dëshirave është talenti i Hofenhajmit, Melajro Bogarde.

Related posts

FFK pritet të kërkojë rilicencim të stadiumit “Adem Jashari”

admin

Futbollistët e Liverpoolit po marrin trajtim psikik për t’u përballur me ankthin e pritjes lidhur me titullin e Ligës Premier

admin

Interi kërkon sulmuesin e Napolit

admin

Ozil, paguan trajtimin e sëmundjeve të 1.000 fëmijëve në nevojë

admin

Duka konfirmon: Nga e hëna nis stërvitja në grup

admin

Maldini dhe i biri i tij infektohen me koronavirus

admin