Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

Komisioni i Sëmundjeve Infektive (KSI) ia ka besuar Qeverisë çështjen e hapjes së kufijve pa kushte për PCR test negativ dhe izolim 14 ditorë. Në mbledhjen e sotme nuk është diskutuar fare kjo çështje. Ndonëse u paralajmërua një gjë e tillë nuk u diskutua as gjatë uikendit, edhe përkundër që vetë ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe kishte deklaruar një gjë të tillë. Hapja e kufijve është çështja e parë për të cilën distancohet Komisioni pa shprehur mendimin e tyre shkencor.

Related posts

LAJMI FUNDIT

admin

Hapja e negociatave, Osmani: Të fillojmë organizimin e grupeve negociuese

admin

Dimitrov: Historia t`i lihet historianëve, të merremi me të tashmen dhe të ardhmen

admin

Shërohen 42 pacient me koronavirus në vendin tonë

admin

Prokuroria e Kumanovës akuzon 10 persona për shkelje të orës policore

admin

MPB: Janë identifikuar personat që rrahën brutalisht një vajzë në Shtip

admin