FC Shkupi në telashe, lëndohet sërisht portieri Aleksovski

Skuadra e FC Shkupit, do të kërkojë portier të ri në merkaton e verës, pasi që skuadra nga Çairi mësoi për lëndimin e sërishëm të Igor Aleksovskit. Portieri ALeksovski lëndoi gjurin, të cilin e operoi para ca kohe dhe e pret një pauzë e gjatë. Për këtë arsye skuadra e FC Shkupit është në kërkim të porterit të ri, por edhe në pritje nga FFM për pjesëmarrje ose jo në Ligën Evropa në sezonin e ri. Tani për tani mbetet Filip Lazarevski si obcioni i pare për portën e FC Shkupit, edhe pse në merkato ka disa portierë me eksperiencë. Tani mbetet që stafi teknik në krye me Muharem Bajramin të përgatitet maksimalisht për fillimin e sezonin e ri, dhe ndoshta edhe skenën evropiane. (Foto:Gol.mk)

Related posts

Një skuadër italiane nuk luan më futboll në këtë sezon?

admin

Franca i jep fund sezonit futbollistik

admin

Historia interesante e Samuel Eto’o, sulmuesi që për pak sa nuk e humbi tërë pasurinë shkaku i agjentit

admin

FFK pritet të kërkojë rilicencim të stadiumit “Adem Jashari”

admin

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin

Levandovski me klasë, dhuron 1 mln euro

admin