Ademi, me më shumë trofe te Dinamo Zagrebi

Arian Ademi arkëtoi titullin e 9-ë në 10 vitet e qëndrimit te skuadra e Dinamo Zagrebi, me çka u bë futbollisti me me shumë trofe në historikun e skuadrës kroate. Mesfushori shqiptarë regjistroi titullin e 17 në fanellën e Dinamo Zagrebit, me çka tejkaloi Mihael Mikiqin dhe Tomislav Butina-n, të cilët kanë grumbulluar nga 16 trofe në qëndrimin e tyre te skuadra kroate. Ndryshe Arian Ademi debutoi në moshën 16 vjeçare te skuadra e Shibenikut, ndërsa dy vite më vonë, në vitin 2010 zbarkoi te Dinamo Zagrebi. Që atëherë, Ademi zhvilloi 259 ndeshje, duke shënuar 25 gola në të gjitha kompeticionet.

Related posts

Çeferin: Kampionatet duhet patjetër të zhvillohen

admin

Pesë zëvëndësime në ndeshje, merr dritë jeshile

admin

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

Ronaldo foto me të ëmën e kthyer nga spitali: Kujdesuni për familjet tuaja, rrini në shtëpi

admin

Barcelona e hedh në shitje Griezmannin

admin

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin