Ademi, me më shumë trofe te Dinamo Zagrebi

Arian Ademi arkëtoi titullin e 9-ë në 10 vitet e qëndrimit te skuadra e Dinamo Zagrebi, me çka u bë futbollisti me me shumë trofe në historikun e skuadrës kroate. Mesfushori shqiptarë regjistroi titullin e 17 në fanellën e Dinamo Zagrebit, me çka tejkaloi Mihael Mikiqin dhe Tomislav Butina-n, të cilët kanë grumbulluar nga 16 trofe në qëndrimin e tyre te skuadra kroate. Ndryshe Arian Ademi debutoi në moshën 16 vjeçare te skuadra e Shibenikut, ndërsa dy vite më vonë, në vitin 2010 zbarkoi te Dinamo Zagrebi. Që atëherë, Ademi zhvilloi 259 ndeshje, duke shënuar 25 gola në të gjitha kompeticionet.

Related posts

Vjen një superpërballje e boksit, për bamirësi

admin

Mbappe-Haaland, ëndrra e madhe e Real Madridit për sulmin

admin

Gatuso: Fitoren ia dedikojë motrës dhe familjes sime

admin

ATP dhe VTA: Tenisi pezullohet deri më 13 korrik

admin

Tre ekipe të mëdha pas Torresit të Valencias

admin

Maradona: Liverpooli dhe Kloppi, tani janë të preferuarit e mi

admin