Mot i ndryshueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut në orët e pasdites

Moti sot në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell dhe me vranësira të ndryshueshme me kushte për reshje lokale të shiut, përderisa në pjesët jugore me diell. Në orët e pasdites, posaçërisht në rajonet malore, moti do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe me bubullima, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit era do të përforcohet.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 19 gradë, ndërsa e ditës prej 18 deri 30 gradë Celsius.

Në Shkup paradite moti do të jetë me diell dhe me vranësira të matura, ndërsa pasdite jostabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 15 gradë, ndërsa e ditës deri 29 gradë Celsius.

Related posts

Zaev: Është koha që BDI-ja të kaloj në opozitë

admin

Mickoski: Qeveria të shpall gjendje krize në të gjithë territorin

admin

Çerdhet janë të mbyllura, faturat paguhen

admin

Për 24 orë 44 pacientë të prekur nga koronavirusi

admin

Maqedoni, sot përsëri orë policore prej orës 16:00 deri në orën 5 të mëngjesit

admin

Filipçe: Nesër do të bisedohet për orën policore dhe për zgjedhjet

admin