Filipçe: Në fund të javës do të diskutojmë për hapjen e kufijve

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp tha se ne fund të javës do të diskutohet edhe për hapjen e kufijve. Por, ai tha se e gjitha kjo do të varet nga numrat e rinj të të infektuarve gjatë kësaj jave dhe analizës dyjavore që bën Ministria e Shëndetësisë. Prandaj ai apeloi edhe një herë që të respektohen masat dhe kjo të bëhet e mundur sa më shpejt.

Related posts

Qeveria vendos të mbyllet aeroporti Shkupit dhe të gjitha pikat kufitare

admin

MSh: Në 24 orët e fundit janë shëruar 36 pacient me koronavirus

admin

Spasovski prezanton pakon e tretë të masave ekonomike: 355 milionë euro për 730 mijë përfitues

admin

Ademi: Pres që me 1 shtator nxënësit të kthehen nëpër shkolla

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 25 gradë

admin

Zaev propozon masa ekonomike dhe thotë se zyrtarët shtetëror do të marrin rroga minimale

admin